BOYALICA ÜRÜN ALIM MERKEZİ’NDE SON RÜTUŞLAR

0
114

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından Boyalıca Mahallesi’nde yapımı tamamlanan Yaş Sebze ve Meyve alım merkezinde altyapı ve çevre düzenleme çalışmaları başladı.

İznik Belediye Başkanı Osman Sargın, Ak Parti İlçe Başkanı Tamer Mahmut Hersek, Belediye Meclis Üyesi Raşit Alptekin ile birlikte başlayan altyapı ve çevre düzenlemesi çalışmalarını yerinde inceleyerek çalışmalar hakkında bilgi verdiler.

Yaptığı çalışmalarla Kırsal Kalkınmaya büyük önem veren İznik Belediye Başkanı Osman Sargın açıklamasında ” Kırsal Kalkınmayı ve çiftçilerimizi desteklemek için Ürün Alım Merkezlerine büyük önem veriyoruz. Bu bağlamda Kaynarca Mahallemize Ürün Alım Merkezi yaparak hizmete açtık. Mahmudiye Mahallemizde ki alım merkezimizde sona gelindi. Bunun yanı sıra Tacir Mahallemizde ki alım merkezi çalışmalarımız devam ediyor. Bunlara ek olarak ta birçok noktada da Zeytin Alım Merkezleri kurduk. Bu çerçevede taşra mahallelerimize hizmetleri arttırmak için Bursa Büyükşehir Belediyesi ile el ele vererek çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Çiftçilerimizin ürettikleri ürünleri daha iyi satışa sunabilmeleri için yaklaşık 2000 metrekare kapalı alana sahip Ürün Toplama Merkezi Projesini de Boyalıca Mahallemiz de hayata geçirdik. Burada 10 adet toplam 350 metre kare kapalı dükkânlar ve 1500 metre kare üstü kapalı alım sahasının yanında mescit ve çay ocağı ve sosyal donatı alanları yapılıyor. Son olarak merkezimizin çevre düzenlemesi ve asfaltlama çalışmalarına başlandı. Tüm çifçilerimize ve ilçemize tekrar hayırlı olsun diyorum” dedi.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here