İZNİK’TE 23 NİSAN COŞKUSU

0
83

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı İznik’te coşkuyla kutlandı. İznik Belediye Başkanı Osman Sargın programda miniklerin bayram coşkusuna ortak oldu.

İznik’teki tören hükümet konağındaki Atatürk Anıtı’na İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü çelenginin sunulması, bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Hükümet Konağı önünde ki törenin ardından İlçe Kapalı Spor Salonu’nda etkinlikler gerçekleştirildi.

İznik Selçuk İlkokulu tarafından düzenlenen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı törenine İlçe Kaymakamı Ali Hamza Pehlivan, Belediye Başkanı Osman Sargın, Cumhuriyet Savcısı Sertaç Bozkurt, Garnizon Komutanı Binbaşı Fırat Toprak, Emniyet Müdürü Bedri Yaman, Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Semerci, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Hüseyin Coşkun, İlçe Sağlık Grup Başkanı Derya Deniz, Gaziler Derneği Başkanı İbrahim Eroğlu ve Yönetimi, Kamu Kurum ve Kuruluşlarının temsilcileri, Sivil Toplum Kuruluşları, Siyasi Parti Temsilcileri, öğretmen, öğrenci ve çok sayıda vatandaş katıldı.

İlçe Kaymakamı Ali Hamza Pehlivan törende bir konuşma yaparak çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutladı.

Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Selçuk İlkokulu Müdürü Metin Çatak yaptı. Çatak konuşmasında “Cumhuriyet güneşinin berrak yüzünü vatan ufkunda gösterdiği gün olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 1920’de açılışının 97. yıl dönümüne ulaşmanın gurur ve heyecanını yaşıyoruz. Sevgiye, dostluğa, barışa, kardeşliğe, çağdaşlığa, bilime, teknolojiye ve bilime açılan aydınlık bir kapı olan 23 Nisan, sevinç ve gururla kutladığımız, Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olarak, Atatürk’ün geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza sevgisini ve güvenini göstermektedir” dedi.

Selçuk İlkokulu öğrencileri hazırladığı birbirinden güzel gösterileri sunarken, Batum Derneği Folklör ekipleri, Elif Fit Jimnastik Grubu ve Asya Ardıç yönetiminde ki Folklör ekipleri de gösterilerini sundu. Anasınıfı öğrencileri miniklerin gösterileri ise büyük beğeni topladı.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here