İZNİK ‘İN AYAK SESLERİ AVRUPA’YA UZANIYOR

0
38

İZNİK ‘İN AYAK SESLERİ AVRUPA’YA UZANIYOR

İznik Belediyesi geçtiğimiz aylarda Kardeş Şehir olduğu Sırbistan’ın Sancak Bölgesi’nde yer alan Tutin Şehrinde 60 çocuğa toplu sünnet şöleni düzenliyor.

İznik Belediye Meclisi’nin 2 Mayıs 2017 tarihli ve 62 sayılı kararla Sırbistan Tutin şehri ile kardeşlik anlaşması için karar alınmıştı. Karşılıklı görüşmelerin ardından Kardeş Şehir Sırbistan-Tutin Belediye Başkanı Şemsudin Kuçeviç ve Meclis üyeleri bu yıl üçüncüsü düzenlenen Kültür, Sanat ve Çini Festivali’ne katılarak destek verdiler.

Bu kapsamda İznik Belediye Başkanlığı tarafından Sırbistan’ın Tutin Şehrinde Toplu Sünnet Şöleni gerçekleştirilecek.İznik Belediye Başkanı Osman Sargın, Belediye Meclis üyeleri ve İznik Belediyesi Mehter Takımı da bu şölende yerini alacak.

İznik Belediye Başkanı Osman Sargın konuyla ilgili yaptığı açıklamada “Osmanlı’nın temellerinin atıldığı Medeniyetler Başkenti ilçemiz İznik’ten Osmanlı İzlerini barındıran Sırbistan Sancak Bölgesi Tutin Şehrinde İznik Belediyesi olarak dev bir organizasyon düzenliyoruz.Kardeş şehirlerimiz ile gerek ülkeler arası etkileşimimizi gerekse de kültürel değerlerimizi geliştirecek çalışmalara imza atıyoruz. Tutin Belediye Başkanı Şemsudin Kuçeviç ‘te son gerçekleştirdiğimiz İznik Çini Kültür ve Sanat Festivalinde ekibiyle birlikte ilçemize gelerek bizlere yakınlıklarını göstermiş, ortak etkinlikler gerçekleştireceğimizi belirtmişti.Kendisi bizlere gönderdiği yazılı mesajında da bizleri davet ederek, katılmanız Kardeş Tutin halkını mutlu edecektir demişti.Bu kapsamda bizlerde bir çalışma yaparak kardeş şehrimizde 60 çocuğun sünnet edileceği bir şölen düzenliyoruz.Şölene Belediye Meclis Üyelerimiz ile İznik Belediyesi Mehter Takımımız ile birlikte katılarak, ilçemizi ve ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğiz ” dedi.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here