İZNİK’İ İLMEK İLMEK İŞLİYORUZ

0
73

İznik Belediye Başkanı Osman Sargın ilçenin dört bir yanında devam eden çalışmaları inceleyerek personeli ile birlikte parke taşı döşedi. Sargın açıklamasında “İznik’i her alanda köşe bucak ilmek ilmek işliyoruz” dedi.

İznik’in dört bir yanında devam eden ve tamamlanmış olan yol çalışmaları, sahil projesi çalışması, fen işleri çalışmaları, huzur evi, balık pazarı, sebze ve meyve alım merkezleri, sosyal donatı alanları, çocuk parkları, yeni belediye binası, gençlik ve kültür merkezi, restorasyonlar, dere ıslahlarının yanı sıra onlarca çalışma ile İznik ilmek ilmek işlenerek geleceğe hazırlanıyor.

Belediye Başkanı Osman Sargın da beraberinde ki Başkan Yardımcısı Mehmet Hıştıroğlu ile birlikte parke taşı işleme çalışmaları ile sahil projesi çalışmalarını yerinde inceleyerek, yetkili personellerden bilgi aldılar.

İznik Belediye Başkanı Osman Sargın çalışmalarla ilgili yaptığı açıklamada Fen İşleri ekiplerimiz tarafından ilçemiz Selçuk Mahallesinde devam eden parke taşı işleme çalışmalarını yerinde inceledik. Arkadaşlarımızdan son durum ile ilgili bilgi aldık. İlçemizde yol anlamında çok büyük mesafe kaydettik. Gerek asfaltlama ve gerek parke taşı işlemesi ile birlikte ilçemizde yapılmamış yol yeni açılan yollar ve çalışmaları devam eden yollar hariç neredeyse kalmadı. Bunun yanı sıra bir diğer incelediğimiz çalışma da devasa sahil projemiz. Bursa Büyükşehir Belediyesi marifetiyle kıran dereden, karayolları tesislerine kadar yaklaşık 3.8 kilometrelik alan yaya ve bisiklet yolları, yeşil alan, sahil ve plaj düzenlemeleri, oyun parkları, mescitleri, restoranları ile baştan aşağı yenileniyor. Yapılacak sahil projesi ile İznik bölgenin en prestijli sahiline sahip bir ilçe haline gelecek. Tüm bu çalışmalar ile güzel ilçemiz İznik’i her alanda, köşe bucak demeden, 46 mahallesi ile ilmek ilmek işliyoruz” dedi.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here