BAŞBAKAN YARDIMCISI ÇAVUŞOĞLU İZNİK’TE

0
2849

Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu İlçe Teşkilatı ve bir dizi ziyaretlerde bulunmak üzere İznik’e geldi. Çavuşoğlu, İznik Belediye Başkanı Osman Sargın ve AK Parti İznik İlçe Başkanı Halil İbrahim Gökbulut tarafından parti binası önünde karşılandı.

Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu’na İznik ziyareti sırasında Ak Parti Bursa Milletvekilleri Muhammed Müfit Aydın, Osman Mesten, Zekeriya Birkan ve İsmail Aydın, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Ak Parti Bursa İl Başkanı Ayhan Salman eşlik etti.

Karşılama sırasında tarihi Edirne Kırkpınar Başcazgırı İznikli Pele Mehmet söylemiş olduğu “Tarihten buyana insanlar birbirleriyle yarışmış, Başbakan Yardımcılığı Sayın Hakan Çavuşoğlu’na çok yakışmış” manisi Çavuşoğlu tarafından alkışlandı.

Ak Parti İznik İlçe Başkanlığında teşkilat ve basın mensuplarıyla bir araya gelen Başbakan Yardımcısı Çavuşoğlu burada önemli açıklamalarda bulundu. Çavuşoğlu’nun açıklamasında önce ilk olarak söz alan Ak Parti İznik İlçe Başkanı Halil İbrahim Gökbulut “Çok değerli bakanımıza, değerli İl başkanımıza, Milletvekillerimize, Büyükşehir Belediye Başkanımız ile teşkilat mensuplarımıza hoş geldiniz sefalar getirdiniz diyorum” dedi.

İznik Belediye Başkanı Osman Sargın’da konuşmasında “Bugün çok kıymetli ve değerli misafirlerimiz aramızda. Öncelikle başta Başbakan Yardımcımız Hakan Çavuşoğlu olmak üzere herkese hoş geldiniz diyorum. Ben sözlerimi fazla uzatmak istemiyorum.Ben hepinize teşekkür ediyorum.Cenab-ı Hak hepimize birlik ve beraberlik versin” dedi.

Ak Parti Bursa İl Başkanı Ayhan Salman da konuşmasında “Bugün hep birlikte geçtiğimiz aylarda yeni seçilmiş ilçe teşkilatımızı ziyaret ederek istişarelerde bulunduk. İnşallah hayırlara vesile olur” dedi.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş da açıklamasında “Kısa bir süre önce ilçe kongremizi yapmıştık. İznik Ak Parti ile başarılara alışmış bir ilçemiz.İnşallah bu şekilde devam eder.Farklı vesilelerle bizler sürekli bir araya gelerek İlçe Başkanımız, Belediye Başkanımızla istişarelerde bulunuyor ve bulunacağız” dedi.

Ak Parti Bursa Milletvekili İsmail Aydın da konuşmasında İznik’te ki devam eden hükümet yatırımlar hakkında açıklamalarda bulundu. Aydın konuşmasında “İznik Barajımızı Başbakan Yardımcımız Hakan Çavuşoğlu’nun destekleriyle 2 yıl önce çektirdik. Çevre yolu ihalesini yaptık, Mekece yolu ihalesini yaptık. Yani İznik’i ulaşılabilir bir kent konumuna getirmek için gayretlerimiz sürüyor” dedi.

Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu İlçe Teşkilatı binasında yaptığı konuşmasında önemli konulara değindi. Çavuşoğlu konuşmasına “Değerli yol arkadaşlarım dava arkadaşlarım öncelikle hepinizi saygı, sevgi ve muhabbetle selamlıyorum” diyerek başladı. İzmir Çiğli de eğitim uçuşu esnasında uçağın düşmesi sonucu Şehit olan Yenişehirli Pilot Yüzbaşı Yunus Bal’a da değinen Çavuşoğlu “Şehidimize Allah’tan rahmet, milletimize ve ailesine baş sağlığı diliyorum” dedi. Değerli dava arkadaşlarım son 3 ayda Bursa da 50 kongre gerçekleştirdik.25 Şubat ta da inşallah Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım’ın teşrifleriyle Bursa İl Kongremizi gerçekleştireceğiz” dedi.

Heyet programın ardından İznik Ayasofya Orhan Camii’nde kılınan ikindi namazının ardından ilçeden ayrıldılar.

BAŞBAKAN YARDIMCISI ÇAVUŞOĞLU İZNİK’TE

VİDEO – BAŞBAKAN YARDIMCISI ÇAVUŞOĞLU İZNİK’TEhttps://www.iznik.bel.tr/26478-basbakan-yardimcisi-cavusoglu-iznikte/

Posted by İznik Belediye Başkanlığı on Saturday, February 17, 2018