İZNİK BELEDİYESİ’NDE KADRO SINAVI HEYECANI

0
1643

İznik Belediyesi’nde 159 taşeron işçinin kadroya geçişlerinde “sınav” süreci başladı. İznik Belediye Başkanı Osman Sargın sınav salonunda personeli ve sınav kurulunu ziyaret etti.

Kadroya geçiş sınavlarında 159 taşeron işçi İznik Belediyesi’nde işçi statüsüne geçebilmek için oluşturulan Sınav Kurulu’nun önünde ter döktü. İznik Belediye Başkanı Osman Sargın da sınav kurulu ve sınava girecek personeli ziyaret etti.

İznik Belediyesi Gençlik ve Kültür Merkezi Toplantı Salonunda gerçekleşen sınavlar ile ilgili personele moral veren İznik Belediye Başkanı Osman Sargın açıklamasında “Buraya sizlere moral vermek ve destek olmak amacıyla geldim. Her biriniz benim çalışma ve yol arkadaşlarımsınız. İznik halkına hizmet yolunda hep birlikte hizmet veriyoruz. Bugünde 696 sayılı KHK’ya göre belediyemizde görevli taşeron işçilerimizin işçi statüsüne geçişleri için devam eden süreçte sınav zamanı. Tüm personelimize başarılar diliyorum. İnşallah ilçemiz ve belediyemiz için hayırlı olur” dedi.

İznik Belediye Başkan Yardımcısı Necati Tosun, Valillikçe belirlenmiş üye olan İznik Milli Eğitim Müdürü Recep Büyükkayıkçı, İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürü Semra Okur, Yazı İşleri Müdürü Mehmet Pösteki, Zabıta Müdürü Metin Karanfil, Fen İşleri Müdürü İsmail Acar, İmar ve Şehircilik Müdürü Kayın Çalışkan, Mali Hizmetler Müdürü Hüseyin Asa, Temizlik İşleri Müdürü Mehmet Çetin’den oluşan sınav kurulu sınava girenlere çalıştıkları birimler hakkında ve valilikten gelen sorulardan oluşan listeden sözlü ve uygulamalı sorular sorarak cevaplandırmalarını istiyorlar.Sınav Kurulu sınav sonuçlarının 12 Mart 2018 Pazartesi günü askıya asılacağını belirtti.

İznik Belediyesi’nde İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen çalışmaların ardından 2 Nisan 2018 tarihine kadar süreci başarıyla tamamlayan taşeron işçiler, İznik Belediyesi’nde işçi statüsüne geçmiş olacak.