MEMUR-SEN’İN KONUĞU BAŞKAN SARGIN OLDU

0
1005

İznik Belediye Başkanı Osman Sargın, Memur-Sen tarafından haftalık olarak düzenlenen söyleşi programına konuk oldu.

İznik Memur-Sen İlçe Temsilciliği Binasında gerçekleşen söyleşi etkinliğinde İznik Belediye Başkanı Osman Sargın İznik hakkında, belediyenin çalışmaları ve gelecek projeler hakkında bilgilendirmede bulundu.

Memur-Sen İlçe Temsilcisi Mahmut Kocadağ konuşmasında “Haftalık olarak bir konu üzerine gerçekleştirdiğimiz söyleşilerimize bu hafta İznik Belediye Başkanımız Osman Sargın’ı davet ettik. Bizleri kırmayarak söyleşimize katılımlarından dolayı çok teşekkür ediyoruz. Başkanımız bu akşam bizlere İznik hakkında, belediye ve çalışmaları hakkında bilgiler verecek. Bizlerde merak ettiğimiz konuları Başkanımıza soracağız” dedi.

“AT BİNENİN KILIÇ KUŞANANINDIR”

İznik Belediye Başkanı Osman Sargın’da özellikle öğretmenlerden oluşan Memur-Sen topluluğu önünde sözlerine “Öğretmenlerden oluşan bir topluluğu karşımda gördüğümde bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum sözleri aklıma gelir hep” dedi. Sargın konuşmasına “Değerli arkadaşlar İznik’te Memur-Sen’in kurucu başkanlığını yapmıştım. O zamanlar biraz çileliydi fakat şimdi istenilen seviyelere ulaştı. Evet arkadaşlar 2014 yılında Allah nasip etti, bu göreve geldik. İşimiz zor ve yükümüz ağırdı. Biz o günlerden bugüne 4 yıllık süreçte bina anlamında 28 adet eser kazandırmışız. Fen İşlerimize bu anlamda teşekkür ediyorum. Hazırlamış olduğumuz dergilerde de bu eserleri görmeni mümkün. Bizler bir çok bakanlık ve kurumdan ilçemize yatırım yapmak üzere maddi anlamada destekler alıyoruz. Projelerimizi hazırlayıp paramızı alıyoruz. Kolay işler değil aslında ama. At binenin kılıç kuşananındır. Ülke olarak sıkıntılı süreçlerden geçiyoruz. Sınırlarımızın dibinde bir savaş var mı var. Ama ülkemiz liderlerinin başta Sayın Cumhurbaşkanımızın dik duruşu, hükümetimizin kararlılığı sayesinde bu vatandaşımıza yansımıyor. Allah sınırlarımızda terör belasını temizlemek için nöbet tutan kahramanlarımıza güç kuvvet versin. Değerli arkadaşlar bizler hemşerilerimize 2014 yılında seçimlerden önce ne vaat ettiysek %100’ünü hayata geçirmiş durumdayız. Bunun haklı gururunu tüm arkadaşlarımızla birlikte yaşıyoruz” dedi.

Başkan Sargın konuşmasının ardından Memur-Sen üyelerinden gelen sorulara tek tek cevap vererek merak edilen konular hakkında bilgi verdi. Söyleşi sonunda ise Memur-Sen İznik İlçe Temsilcisi Mahmut Kocadağ, Başkan Osman Sargın’a fincan takımı hediye etti.Toplu fotoğraf çekiminin ardından söyleşi sona erdi.