İSTİKLAL MARŞI’NIN KABULÜ’NÜN 97.YILI

0
983

İznik’te İstiklal Marşı’nın Kabulü’nün 97. yılı Selçuk Ortaokulu’nun hazırladığı program ile kutlandı. Öğretmen ve Öğrencilerin hazırladığı birbirinden güzel gösteriler protokol üyeleri ve katılımcılar tarafından büyük beğeni topladı.

İznik Belediyesi Gençlik ve Kültür Merkezi çok amaçlı salonunda yapılan programa İznik Kaymakamı Bülent Bayraktar, Belediye Başkanı Osman Sargın, Emniyet Müdürü Ahmet Tekin, Jandarma Üsteğmen Tuncay Doğan, Milli Eğitim Müdürü Recep Büyükkayıkçı, Ak Parti İlçe Başkan V.Osman Balaban, CHP İlçe Başkanı Asiye Çalışkan, siyasi parti temsilcileri, kamu kurum ve kuruluşları, protokol mensupları, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan programda günün anlam ve önemini belirten konuşmayı ise Selçuk Ortaokulu Müdürü İsmet Ertürk yaptı.

Törende Selçuk Ortaokulu Öğretmenlerinden Hilmi Acar Mehmet Akif Ersoy’un hayatını anlatırken, Ferhan Çakar da edebi kişiliği hakkında bilgi verdi.Selçuk Ortaokulu Öğrencilerinden Ezgi Bayraktar’ın okuduğu Bülbül şiiri ve Azranur Özer’in seslendirdiği Zulmü Alkışlayamam şarkısı da izleyicilerden beğeni topladı.

Selçuk Ortaokulu Öğretmeni Melike Cırık ve öğrencileri tarafından hazırlanan İstiklal Marşı’nın doğuş hikâyesinin anlatıldığı tiyatro gösterisi ise katılanlardan büyük alkış aldı. Program sonrasında protokol etkinliğin hazırlanmasında emeği geçen öğretmen ve öğrencileri tebrik etti.