İZNİK’TE ELEKTRİK HATLARI YER ALTINA İNİYOR

0
1330

İznik Belediye Başkanı Osman Sargın’ın girişimleri ile ilçeye kazandırılan yatırım kapsamında ihtiyacı karşılamayan bölgelerde elektrik hatları yenilenerek yer altına alınıyor.

Çalışmaların devam ettiği Beyler Mahallesi bölgesini yerinde inceleyen İznik Belediye Başkanı Osman Sargın’a Ak Parti İznik Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Erkan da eşlik etti. Çalışmalar hakkında UEDAŞ yetkililerinden bilgi alan Başkan Osman Sargın esnafında konuyla ilgili düşüncelerini dinledi.

Yapılan çalışmanın toplam 2 Milyon TL’yi bulduğunu dile getiren İznik Belediye Başkanı Osman Sargın konuyla ilgili yaptığı açıklamada  “Bildiğiniz üzere elektrik hatlarının yenilenerek yer altına alma çalışmalarımız devam ediyor.80’li yıllardan kalma ve sürekli kesintiye uğrayan, bölgenin elektrik ihtiyacını karşılamayan hatları yeniliyoruz. Bu çalışmayı bizler ilçemize talep etmeseydik 2 Milyon TL’lik bu yatırım başka bir ilçeye kaydırılacaktı. Gelişen ve değişen dünyaya ilçelerimizi hazırlamak, teknolojik gelişime uyum sağlamak, ilçelerimizi buna göre tasarımlamak bizlerin görevi. Çalışmaların Nisan ayı sonunda bitmesi planlanıyor. Bu süreçte oluşabilecek olumsuzluk ve rahatsızlıklardan dolayın hemşerilerimizden özür diliyoruz. Rabbim hepinize sağlıklı ve huzurlu ömürler nasip eylesin” dedi.

İznik Belediye Başkanı Osman Sargın çalışmaların devam ettiği bölgelerde esnafları ziyaret ederek düşüncelerini dinledi.