BELEDİYE MECLİSİ 2018 YILI KOMİSYON SEÇİMLERİNİ YAPTI

0
528

BELEDİYE MECLİSİ 2018 YILI KOMİSYON SEÇİMLERİNİ YAPTI

2018 yılı Nisan ayı Meclis Toplantısı İznik Belediye Başkanı Osman Sargın başkanlığında Gençlik ve Kültür Merkezi’nde bulunan salonda gerçekleşti. 2018 yılı için tüm komisyonlara tek tek seçim yapıldı. Meclis toplantısında 21 gündem maddesi karara bağlandı.

İznik Belediye Başkanı Osman Sargın yaptığı açılış konuşmasında “Sevgili arkadaşlarım öncelikle hepinize hayırlı günler diliyoruz . Meclisimizde alınan kararların ilçemize hayırlı olmasını temenni ediyorum. Gündeme geçmeden evvel denetim komisyonunun raporunu hazırlamışlar ben bunu bilgilerinize sunuyorum. 5393 sayılı belediye kanunun 25 . maddesi gereğince hazırlamış olduğumuz İznik Belediyesinin bir yıl önceki gelir ve giderlerinin hesap ve işlemlerine ait hesap denetim raporu denetim komisyonu üyelerince hazırlanarak başkanlığımıza sunulmuştur ” dedi.

Başkan Vekili Öner Erim 2017 yılı faaliyet raporu meclise sundu. 2018 yılı için Mecliste gizli oy ile yapılan Encümen üyeliklerine Yusuf Biçer ve İsmail Pencik seçildi.

Plan ve Bütçe Komisyon üyeliklerine Öner Erim, Ahmet Yıldırım, Raşit Alptekin,Meral Dönmez ve Müceher Egemen  oybirliği ile seçildi.

İmar Komisyonuna ise Raşit Alptekin, Süleyman Candar, Yusuf Biçer, İskender Şen ve Vahdettin Karaman oybirliği ile seçildi.

Çevre Komisyonuna Neçmettin Çömez, İsmail Pencik, Ahmet Yıldırım, Müceher Egemen ve İsmail Uğur oybirliği ile seçildi.

Kültür Komisyonuna Öner Erim, Ahmet Yıldırım, Mehmet Hıştıroğlu, Meral Dönmez ve Müceher Egemen oybirliği ile seçildi.

Turizm Komisyonuna  Öner Erim, Neçmettin Çömez, Yusuf Biçer, Dündar Koyutürk ve Müceher Egemen oybirliği seçildi.

Ulaşım Komisyonuna Süleyman Candar, Ahmet Yıldırım, Mehmet Hıştıroğlu, Müceher Egemen ve Dündar Koyutürk oybirliği ile seçildi.

İçkili Yer Bölgesi Komisyonuna Süleyman Candar, Raşit Alptekin, Yusuf Biçer, Dündar Koyutürk ve İsmail Pencik oybirliği ile seçildi.

Kadınların ve Kız Çocuklarının İnsan Haklarının korunması ve Geliştirilmesi Ortak Programı çerçevesinde  Kadın -Erkek Eşitliği Komisyonuna Raşit Alptekin, İsmail Pencik, Mehmet Hıştıroğlu, Meral Dönmez ve Müceher Egemen oy birliği seçildi.

Tarım, Hayvancılık ve Orman Komisyonuna Ahmet Yıldırım, İsmail Uğur, Yusuf Biçer oybirliği ile seçildi.

Meclise gönderilen dilekçeler ve raporlar incelenmek üzere ilgili komisyonlara havale edilirken, bir sonraki meclis toplantısının 8 Mayıs 2018 tarihinde saat 15.00’da gerçekleştirilmesi oy birliği ile kabul edildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

mersin bayan escort mersin escort bayan mersin escort escort mersin mersin escort bayan mersin bayan escort