KÜREK TAKIMI BAŞARIDAN BAŞARIYA KOŞUYOR

0
1958

İznik Belediyesi Kürek Takımı katıldığı her müsabakada madalya ve kupalarla evine dönüyor. İznik Belediye Başkanı Osman Sargın’ı makamında ziyaret eden Türkiye Kürek Federasyonu Bursa İl Temsilcisi İbrahim Topuz ve İznik Belediyesi İznikspor Kürek Takımı Antrenörü Levent Selvi ve sporcular başkan Sargın’a kupa’yı teslim etti.
Geçtiğimiz hafta Muğla, Fethiye de yapılan Akdeniz Kupası Kürek yarışlarında U19 Erkekler 1x yarışlarında İznik Belediyesi İznikspor kürek takımı sporcumuz Ergün Ertuğral rakiplerini geride bırakarak Birinci oldu. Yapılan yarışlarda Deniz küreği erkekler 2x yarışlarında İznik Belediyesi İznik Spor Kürek takımı sporcularımız Ertuğrul Asa ve Ergün Ertuğral Üçüncü oldular.Genel klasmanda da sporcularımız 3.’lük kupasını aldı. Üçüncülük Kupasını ise Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatçi’nin elinden aldılar.
İznik Belediye Başkanı Osman Sargın yaptığı açıklama da” İznik’e kazandırdığınız kupa ve madalyalar için sizleri tebrik ediyorum. Kürek sporu yarışlarında İlçemizi her gittiğiniz müsabakalarda çok güzel temsil ediyorsunuz. İznik Belediyesi ve İznikspor’un bayrağını dalgalandırıyorsunuz. İznik’i her gittiğiniz yarışta temsil ederek tanıtımını yapıyorsunuz. Federasyon il temsilcimizi, Antrenörümüzü ve siz gençleri başarılarınızdan dolayı canı gönülden kutluyor, başarılarınızın devamını diliyorum. Bugüne kadar olduğu gibi her zaman desteklerimiz sizinle olacaktır. İnanıyorum ki bu gençlerimiz ile daha çok başarı ve kupalar göreceğiz” dedi.
Bursa İl Temsilcisi Topuz ve Antrenör Selvi ise yaptıkları açıklama da” Bizleri her daim destekleyen, Sayın Başkanımız Osman Sargın ve ekibine teşekkür ediyoruz. Bizlerde sporcularımızı yarışmalara daha iyi hazırlamak için İznik gölünde yaptığımız antrenmanlarla yetiştiriyoruz. Gençlerimizle birlikte İznik’ten daha başarılı sporcu çıkarmak için var gücümüz ile çalışıyoruz” dedi.
Kupayı teslim alan Başkan Sargın, Gençleri tek tek tebrik ederek, başarılarının devamını diledi.