İZNİK’TE 19 MAYIS COŞKUSU

0
2212

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın 99. Yıldönümü İznik’te coşkuyla kutlandı. 99. yıl dönümü kutlamaları ilk olarak Atatürk Anıtı önünde Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü çelenginin sunumuyla başladı. Kutlama programı İznik Milli İrade Meydanı önünde devam etti.

İznik Anadolu İmam Hatip Lisesi tarafından hazırlanan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlama programına İznik Kaymakamı Bülent Bayraktar, Belediye Başkanı Osman Sargın, Cumhuriyet Savcısı Sabahattin Taha Hasbutcu, Kamu Kurum ve Kuruluşlarının müdürleri, Siyasi Parti Temsilcileri, Okul Müdürleri, Gaziler Derneği, Sivil Toplum örgütleri, öğrenciler ve İznik halkı katıldı.

Etkinlikte günün anlam ve önemini belirten konuşmaları Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Hüseyin Coşkun ve İznik Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdiresi Raife Yirik tarafından yapıldı.

Günün anlam ve önemi ile ilgili açıklama yapan İznik Belediye Başkanı Osman Sargın da “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919 tarihinde Samsun’a çıkışının, Kurtuluş mücadelesinin meşalesini yaktığını belirterek, “Geleceğimizin teminatı gençlerimiz, ecdadımızın gösterdiği kahramanlık ruhuna bağlı olarak, istiklal ve istikbalimize, tarihimize, kültürümüze, cumhuriyetimize ve milli benliğimize ebediyen sahip çıkacaktır. Gençlerimiz, kendilerine emanet edilen değerleri daha da zenginleştirecek ve milli mücadele ruhunu her daim ayakta tutacaktır. Bu doğrultuda İznik Belediyemiz, gençlerimizin yanında ve en büyük destekçilerinden biri olmaya devam edecektir. Bu duygularla gençlerimizin ve aziz milletimizin Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını kutluyor, aydınlık yarınlara doğru tüm gençlerimizi sevgiyle selamlıyorum. Ayrıca başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere vatanı uğruna şehit düşen tüm şehitlerimizi sonsuz minnet duyguları ile saygıyla anıyoruz” ifadelerine yer verdi.

Etkinlikte Batum Kafkas ve Kültür Derneği, İznik Halk Dansları Topluluğu, Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğrencileri, Güreş Takımı ve Tekvando Takımı sergiledikleri gösteriler ile büyük beğeni topladılar.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın 99. yıl dönümü nedeniyle Okullar arasında yapılan yarışmalarda dereceye giren öğrencilere protokol üyeleri tarafından kupaları takdim edildi.

Tören sonunda İznik Kaymakamı Bülent Bayraktar ve Belediye Başkanı Osman Sargın Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından kurulan oyun alanlarında masa tenisi, badminton oynayarak dart atışı yaptılar.

İZNİK’TE 19 MAYIS COŞKUSU

İZNİK’TE 19 MAYIS COŞKUSUhttps://www.iznik.bel.tr/27820-iznikte-19-mayis-coskusu-2/

Gepostet von İznik Belediye Başkanlığı am Samstag, 19. Mai 2018