SARGIN ZABITA TEŞKİLATI İLE BULUŞTU

0
2197

İznik Belediye Başkanı Osman Sargın, Zabıta Teşkilatı’nın 192’nci kuruluş yıl dönümünde Zabıta Müdürlüğü personelleri ile kahvaltıda bir araya geldi.

Zabıta Haftası dolayısıyla düzenlenen kahvaltı programı İznik Belediyesi İzzet Peşte Su Sporları Kamp ve Eğitim Merkezi’nde gerçekleşti. Programa İznik Belediye Başkanı Osman Sargın’ın yanı sıra Belediye Başkan Yardımcısı Necati Tosun, Zabıta Müdürü Metin Karanfil ve Zabıta Personeli de katıldı.

Zabıta Müdürü Metin Karanfil konuşmasında “Yerel yönetimlerin vatandaşa açılan yüzü olan Zabıta Teşkilatı 192 yıldır zorlu bir görev icra etmektedir. Halkımızın esenliği için gece gündüz demeden hizmet eden siz değerli mesai arkadaşlarıma Belediye Başkanımız Sayın Osman Sargın’ın huzurunda teşekkür ediyor, saygılarımı sunuyorum” dedi.

SARGIN “YOLDA KALANA YOLDAŞ, İHTİYACI OLANA YARDIM ELİ OLDUNUZ”

İznik Belediye Başkanı Osman Sargın Zabıta Teşkilatı ile yaptığı kahvaltıdaki konuşmasında “Öncelikle hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum.192 yıllık koskaca bir teşkilat. Türkiye’nin en büyük teşkilatlarından birisi. Zabıta Teşkilatları belediyelerin görünen yüzüdür. İznik’i birçok konuda Türkiye’ye ve hatta dünyaya örnek bir kent haline getirdik. Göreve geldiğimiz günden beri kentimizde birçok şey yaptık. Bunu bizler değil, kentimizi 4-5 senedir görmeyip, bu zaman zarfı içerisinde ziyaret edenler söylüyor. İnşallah İznik’i daha da ilerilere taşıyacağız. Burada en büyük görev Zabıta Müdürlüğümüze yani sizlere düşüyor. Çünkü güzel ahlak, düzen ve disiplin sizden geçiyor. Sizler zaman geliyor yolda kalanın yoldaşı oluyorsunuz, zaman zaman ihtiyacı olana yardım eli oluyorsunuz. Ben şimdiye kadar belediyeye verdiğiniz hizmetlerden dolayı hepinize teşekkür ediyor, özverili çalışmalarından dolayı da kutluyorum” dedi.