İznik Ekinoks Festivali Yarışma Şartları

0
1330

İznik dünyadaki en güzel gün batımından biri olan Ekinoks dönemini festival ile karşılamaya hazırlanıyor.
Yılda iki kez tekrarlanan bu doğa olayı, çevresi dağlarla çevrili olan İznik Gölünün sadece senede iki defa Karsak boğazı denilen mevkiden göle kavuşmasıyla oluşuyor.
Dünya üzerindeki belirli göllerde nadiren görülebilen bu doğa olayı senede sadece iki kez suyun içine batar gibi bir izlenim veriyor.21-24 Mart’ta güneş suya değdiği an suyun içerisinde dağılıyor.

Tüm Türkiye’de ki fotoğraf severleri bu doğa olayını yaşamaya, 21-24 Mart 2019 tarihlerinde İznik Ekinoks Festivali’ne davet ediyoruz.

YARIŞMA KATILIM ŞARTLARI

  • İznik Ekinoks Festivali kapsamında düzenlenecek yarışmada en çok beğeni alan fotoğrafa ödül verilecek ve en çok beğeni alan 30 fotoğraf sergilenme hakkı kazanacaktır.
  • Yarışma @iznikekinoks hesabı ile instagram ortamında gerçekleşecektir.
  • 21 Mart 2019 tarihinde etkinlik başlamasından itibaren, 15 Ağustos 2019 tarihine kadar #iznikekinoks2019 başlığıyla @iznikekinoks instagram hesabını fotoğraflarında etiketleyenler yarışmaya katılmış sayılacaklardır.
  • En çok beğeni alan birinci fotoğrafa İznikli Çini Sanatçısı Adil Can Güven imzalı festival özel ödülü takdim edilecektir.
  • Yarışma kapsamında şartlara uygun paylaşım yapan fotoğraflar arasından en çok beğeni alan 3 fotoğraf sahibi 21-22-23 Eylül 2019 tarihinde gerçekleşecek Ekinoks Festivali’nde 2’şer kişilik konaklama hediyesi kazanacaklardır.
  • Yarışma kapsamında şartlara uygun paylaşım yapan fotoğraflar arasından en çok beğeni alan 30 fotoğraf 21-22-23 Eylül 2019 tarihinde gerçekleşecek Ekinoks Festivali’nde sergilenme hakkı alacaktır.
  • Fotoğraf içerikleri nedeniyle doğacak cezai, mali ve hukuki sorumluluk fotoğraf çekenlere ait olup bu yarışmaya katılan fotoğrafların İznik Belediyesi tarafından herhangi bir şekilde kullanımından dolayı fotoğraf sahipleri herhangi bir hak iddia edemez.
  • Değerlendirme çalışmaları yarışmanın sona ereceği 15 Ağustos 2019 tarihinden sonra gerçekleşecek olup, ilgili duyurular etkinliğin sosyal medya sayfalarından yapılacaktır.