TÜRK POLİS TEŞKİLATI 174 YAŞINDA

0
906

İznik Belediye Başkanı Kağan Mehmet Usta Türk Polis Teşkilatı’nın 174.kuruluş yıl dönümü etkinliklerine katıldı. Başkan Usta etkinliğe katılan tüm polislerin Polis Haftasını kutladı.

Türk Polis Teşkilatı’nın 174.yıldönümü İznik Emniyet Müdürlüğü’nün düzenlemiş olduğu tören ile gerçekleşti. Törene katılan vatandaşlar polisimizin her zaman yanındayız vurgusu yaptılar.

Eski Hükümet Konağı önünde gerçekleşen törene, İznik Kaymakamı Bülent Bayraktar, İznik Belediye Başkanı Kağan Mehmet Usta, Cumhuriyet Savcıları Sabahattin Taha Hasbutcu ve Sertaç Bozkurt, İlçe Jandarma Komutanı Tuncay Doğan İznik İlçe Emniyet Müdürü Ahmet Tekin,İlçe Müftüsü Üzeyir Yavaş,Gaziler, kamu kurum ve kuruluşların müdürleri, Siyasi Partilerin temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Program İlçe Emniyet Müdürü Ahmet Tekin’in günün anlam ve önemini belirten konuşmasının ardından İlçe Emniyet Müdürlüğü bahçesinde devam etti.

Görevi başında ki polisleri tek tek gezerek günlerini kutlayan İznik Belediye Başkanı Kağan Mehmet Usta ise günün anlam ve önemi ile ilgili açıklamasında “Şan ve şeref ile 174 yılı geride bırakan Türk Polis Teşkilatımızın 174. Kuruluş yıl dönümünü kutluyor, bu uğurda şehit olan polislerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize acil şifalar diliyorum” dedi.