BAŞKAN USTA BASIN BAYRAMINDA BASINA PASTA KESTİ

0
362

İznik Belediye Başkanı Kağan Mehmet Usta 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı nedeni ile İlçemiz Gazetecilerini ve basınını makamında ağırlayarak yaş pasta kesip ikram etti. Belediye Başkanı Usta konuşmasında “Zor şartlarda büyük bir özveriyle kamuoyunu hızlı ve etkili bir biçimde bilgilendirmek amacıyla gece gündüz demeden çalışan tüm basın mensuplarının 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı’nı kutluyorum ” dedi.

24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı nedeni ile İlçemiz Yerel ve Ulusal Gazetecileri, Halil Ataş, Süleyman Bilir, Uğur Demirtaş, Hayri Şen, Mehmet Buldu, Şenol Poyraz ve İlkay Doktor katıldı.

24 Temmuz 1908 tarihinde Türk Basını’nda sansürün kaldırılması nedeniyle her yıl 24 Temmuz gününün ‘Gazeteciler ve Basın Bayramı’ olarak kutlandığını hatırlatan  Başkan Usta konuşmasında şunları ifade etti: “Gazeteciler, belli meslek ilkeleri eşliğinde, yönetimi ve toplumu haberdar eder, uyarır, destekler. Toplum hayatının daha sıhhatli bir zemine kavuşması için gereken bilgi ve haber döngüsü, basın-yayın organlarınca gerçekleştirilir. Bir bakıma gazeteler, tarihe not düşen güncel sayfalardır. Bağımsız ve güçlü basın, toplumsal nitelikli bir zihin açıklığına hizmet eder. Hakikatlerin anlaşılmasına, doğruların gerçekleşmesine önayak olur. Artık gelişen teknoloji ile birlikte yazılı basının yerini hızla internet ve sosyal medya üzerinden ‘yeni medya’ almaktadır. İlçemizin yaygın ve yerel basınımızın da bu gelişmeye uygun olarak kendini yenilediğini ve geliştirdiğini görmek bizleri memnun etmektedir. Bugün de Medeniyetlerin Başkenti İznik’in yetkin ve saygın basın mensuplarının etkili çabaları; İlçemizin gelişmesine önemli katkılar sunmaya devam etmektedir. Milletimizin müşterek sesi olan gazetecilerimizle her zaman gurur duyuyoruz; Gazeteciler Gününüz ve Basın Bayramınız kutlu olsun.” dedi.