BAŞKAN VEKİLİ PEŞTE, KARDEŞ ŞEHİR PİTHİVİERS’İ AĞIRLADI

0
571

İznik Belediyesi’nin kardeş şehri Fransa’nın Pithiviers ilçesinde Belediye Encümeninde görevli Spor, İmar ve Yapı komisyonlarında bulunan Ercan Afacan Oğlu İznik Belediye Başkalığını ziyaret etti. Kardeş Şehir Pithiviers Belediye Başkanı Philippe Nolland’ın selam ve hayırlı olsun dileklerini iletti.

Fransa’nın Pithiviers şehri Belediye Encümen Üyesi Ercan Afacan Oğlu’nu İznik Belediye Başkan Vekili Zeliha Peşte ağırladı. 2015 yılında İznik Belediyesi ile Fransa Lorient Şehri Pithiviers Belediyesi arasında imzalanan kardeşlik protokolünün ardından karşılıklı ziyaretler yapılmış İznik Belediyesi heyeti ve Pithiviers Belediyesi heyeti her iki şehirde bir araya gelmişlerdi.

Gençlik ve spor dalları ile ilgili çalışmaları olduğunu belirten Afacanoğlu ” Kardeş Şehir gençlerini spor alanlarında buluşturmak istediklerini belirtti. Önceki Dönem Belediye Meclis Üyesi Öner Erim ve İznik Belediyesi Belediye Meclis Üyeleri Ramazan Sert, Halil Arslan’da hazır bulundu.

Kardeş şehrin ziyaretlerinden duyduğu memnuniyeti ifade eden Başkan Vekili Zeliha Peşte Fransa’nın Pithiviers ilçesi Başkanı Philippe  Nolland’a verilmek üzere İznik Çinisi hediye etti.