İZNİKSPOR KÜREK TAKIMI İKİNCİLİK KUPASI İLE EVİNE DÖNDÜ

0
555

İznik Belediye Başkanı Osman Sargın’ı makamında ziyaret eden İznikspor Kürek takımı Antrenörü Levent Selvi kazandıkları kupa’yı başkan Sargın’a sundu.

İznikspor Kürek Takımımız Büyükler Türkiye Kürek Şampiyonasında Deniz Küreği Erkekler dört çifte dümencilik kategorisinde birinci olurken, Deniz Küreği Genel Klasman kategorisinde ikincilik aldı.

Türkiye Kürek Federasyonunca (TKF) 7-8 Mart 2015 tarihleri arasında düzenlenen Büyükler Türkiye Kürek Şampiyonasına yaklaşık 9 takımın katıldığı yarışlarda 200 sporcu birbirleri ile zamana karşı yarıştı. Muğla Köyceğiz Gölü’ndeki şampiyonaya İznikspor Kürek Takımından Yiğit Oktay Olgun, Kürşat Akpınar, Gökhan Aydoğdu, Ahmet Yılmaz, Mehmet Orbay Orhan, İpek Çalık ve Hilal Varvar katılarak Deniz Küreği Genel Klasman Kategorisinde İkincilik kupasını İznikspor’a kazandırdı.

İznik Belediye Başkanı Osman Sargın yaptığı açıklama da “İznikspor Kürek Takımını başarılarında dolayı kutluyorum. Her geçen gün yeni başarılara imza atması bizleri onurlandırıyor. Özellikle sporcularımızın yetişmesine önemli katkı sunan Antrenörümüz Levent Selvi hocamıza şükranlarımı sunuyorum. Sporcularımızı da gösterdikleri başarılı performanslarından dolayı tebrik ediyorum. İznikli gençlerimiz ile kazandığımız başarılar her geçen gün artmaktadır. Takım ruhu ile mücadele eden tüm genç sporcularımızı bu takım ruhu ile nice şampiyonluklar diliyorum. Bu şampiyonluk İznikspor Kürek Takımımıza ve İlçemize hayırlı olsun” dedi.