İZNİK TURİZM DANIŞMA PROJESİ HAYATA GEÇİYOR

0
667

İznik Belediye Başkanlığı ile Bursa Büyükşehir Belediyesi Kültür Turizm Daire Başkanlığı tarafından ortaklaşa yapılan Turizm Danışma, Dinleme Durağı, İhtiyaç giderme ve Şadırvan yapım işine başlandı.

Mahmut Celebi Mahallesi Atatürk Caddesi üzerinde ve Ayasofya Camii yanında bulunan eski turizm danışma ve tuvaletlerin olduğu bölgeye 31 Haziran 2015 tarih 4694 sayılı Bursa Kültür Varlıkları Bölge Kurulu Müdürlüğü tarafından onaylanan proje start aldı.

Medeniyetler Başkenti İznik Belediye Başkanı Osman Sargın yaptığı açıklama da” İznik Turizmine yakışacak güzel bir projeyi hayata geçiyoruz. Yurt dışı ve yurtiçi turizmine hizmet sunacak Tarihi Bölge Çevre Düzenleme Projesinde zeminde 65 metrekare kapalı alanda tuvalet ve şadırvan yer alacak. Üsttünde ise 12 metre kare kapalı alana tarihi dokuya görsellik katacak Turim Danışma ve dinleme bölgesi oluşturulacak. Proje tamamlandığında yıllardır dışarıdan gelen turistler için sıkıntı olşturan ihtiyaç giderme meselesi ve İznik’te Turizme yön verme anlamın hizmet eden Turizm Danışmada Modernize edilecek. Altın Şehir İznik’in yeniden İmar edilmesinde her zaman bizlere destek veren Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’ ye şükranlarımı sunuyorum” dedi.