HAYDİ İZNİK FETİH ŞÖLENİNDE BULUŞALIM

0
608

İznik Kaymakamlığı ve İznik Belediyesi’nce bu yıl İkincisi düzenlenen Kadim Şehir İznik’in Fetih Şöleninin 685.Yıldönümü etkinliklerin tüm hazırlıklar tamamlandı. İznik Yenişehir kapı ile Belediye Meydanına kadar olan caddeler Türk Bayrakları ile donatıldı.

Osmangazi’nin oğlu Orhangazi İznik’i 2 Mart 1331 yılında fethedişi İznik Yenişehir kapı’da fetih selasının verilmesinin ardında 20 kişilik Atlı Birlikler eşliğinde şehre giriş sahnelenecek. Protokol üyeleri, Diriliş Ertuğrul dizi temsilcileri, Atlı Birlikler, İznik Mehteran Takımı, Folklor Ekipleri, Okçu Birlikler, İznik halkı ile birlikte Belediye meydanına kadar kortej yürüyüşü gerçekleşecektir

Medeniyetler Başkenti, Alimler şehri, Altın şehir İznik Fethinin 685.yıldönümü şölenine saatler kala yaptığı açıklamada İznik Belediye Başkanı Osman Sargın ” Osmangazi’nin oğlu Orhangazi İznik’i 2 Mart 1331 yılında İznik’i fethine sahip çıkalım. İznik Halkı olarak hepbirlikte kortej yürüyüşüne katılarak destek olalım.Haydi İznik şimdi Birlik ve Beraberlik olma zamanıdır. Haydi İznik Bugün saat:13.30 Fetih Şöleninde buluşalım” dedi.